Marta Stanisz urodziła się 09.04.1988 r. w Krakowie.

Jest absolwentką Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studia licencjackie ukończyła na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Studiowała także Design na Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie.

Odbyła staż w studiu projektowym CORTESI DESIGN w Mediolanie pod okiem samego Angelo Cortesiego. Pracowała w Krakowie w Dodesign Studio oraz jako freelancer. Od 2014 r. prowadzi własną pracownię projektową Marta Stanisz Design. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli, produktu, grafiką użytkową oraz wykonywaniem wizualizacji 3d.

Marta Stanisz jest laureatką wielu konkursów projektowych. Jej prace były wystawiane w Polsce oraz na świecie m.in. w Berlinie i Mediolanie. W 2013 r. została finalistką prestiżowego konkursu Young Design organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i znalazła się wśród dziesięciu najbardziej obiecujących designerów młodego pokolenia w Polsce.

Do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Projektując wnętrza najważniejszy jest dla mnie komfort użytkownika, który będzie na co dzień przebywał w danej przestrzeni. Natomiast produkty i meble tworzone w mojej pracowni są przede wszystkim funkcjonalne. Wyznaję zasadę, że piękno tkwi w prostocie. W projektowaniu czerpię z osiągnięć modernizmu, stylu skandynawskiego i polskich pionierów designu.

Zapraszam do współpracy!